Налаштування параметрів програми поштового клієнта


Майже всі поштові сервери передають пошту один одному за допомогою протоколу SMTP і зв'язуються через порт 25. Зазвичай в параметрах Вашої поштової програми Ви прописуєте адресу поштового сервера для вхідних повідомлень (входящий сервер) і для вихідних повідомлень (исходящий сервер). За умовчанням приймається, що зв'язок з серверами здійснюється за протоколом SMTP через порт 25. Оскільки поштовий сервер займається тільки пересилкою пошти між іншими поштовими серверами (вузлами), зв'язок з клієнтом і обмін поштовими повідомленнями між поштовим сервером і клієнтською програмою здійснює інший сервіс - IMAP-сервер або POP-сервер (докладніше див. рекомендації по роботі з поштою). Для зв'язку з цим сервісом Ви звичайно вказуєте адресу сервера, протокол (IMAP4 або POP3) і відповідний порт (143 або 110). Для інституту економіки і управління всі поштові сервіси зосереджені на сервері з внутрішньою адресою 172.27.1.4 (як вхідні, так і вихідні).

Для більш ефективної боротьби зі спамом на 25 порту ми встановили спеціальний додатковий проксі-сервер для захисту основного поштового сервера від спамерських атак. Він перевіряє всі зовнішні поштові сервери за спеціальними технологіями і як тільки виявляє, що зовнішній сервер працює як спамер, блокує всі повідомлення від нього. У зв'язку з цим основний поштовий сервер переключений на порт 2525 (проксі-сервер приймає пошту на 25 порту і спрямовує її на порт 2525, який "прослуховується" звичайним поштовим сервером). Це треба врахувати у параметрах вхідного і вихідного серверів для клієнтської поштової програми.

Якщо Ви залишите номер порта для вхідного і вихідного сервера за умовчанням (порт 25), то отримувати і переглядати поштові повідомлення Ви будете нормально (оскільки це працює через IMAP або POP-сервери), а з відправкою ваших повідомлень у зовнішню мережу можуть виникнути проблеми, оскільки Ви реально звертаєтесь не до SMTP-сервера, а до проксі-сервера. Тому слід у параметрах налаштування поштового облікового запису клієнтської поштової програми змінити стандартний SMTP порт з 25 на 2525. У різних поштових клієнтах це налаштовується по-різному.

Evolution (стандартний поштовий клієнт для Linux). Виконайте команду меню "Правка => Параметры", виберіть закладку "Учетные записи", виберіть потрібний поштовий обліковий запис і натисніть кнопку "Правка". У наступному вікні виберіть закладку "Отправка эл. почты" і у секції "Параметры сервера" змініть параметр "Сервер" наступним чином: 172.27.1.4:2525 (після адреси сервера і двокрапки вказуємо номер порта).

Mozilla Thunderbird (поштовий клієнт, який широко використовується як у Linux, так і у Windows системах). Виконайте команду меню "Правка => Параметры учетной записи..." (для Linux) або "Инструменты => Параметры учетной записи..." (для Windows), виберіть закладку "Сервер исходящей почты", виберіть потрібний поштовий обліковий запис і натисніть кнопку "Изменить". У наступному вікні змініть параметр "Порт" на 2525 і натисніть кнопку "Ок".

Outlook Express (стандартний поштовий клієнт для Windows). Виконайте команду меню "Сервис => Учетные записи...", виберіть закладку "Почта", виберіть потрібний поштовий обліковий запис і натисніть кнопку "Свойства". У наступному вікні виберіть закладку "Дополнительно", у секції "Номера портов сервера" змініть параметр "Исходящая почта (SMTP)" на 2525 і натисніть кнопку "Ок".

Для інших почтових клієнтів спробуйте скористатися схожим принципом: редагувати поштовий обліковий запис, де для параметрів вихідного (исходящего) сервера змінити номер стандартного порта з 25 на 2525.