Оновлення системи до Ubuntu 8.04 LTS


Всім наполегливо рекомендуємо оновити Ubuntu 7.10 до версії Ubuntu 8.04 LTS, оскільки ця версія є системою з великим періодом підтримки (LTS - Long Term Support - до 3 років). Також ця версія позиціонується як корпоративна система, тобто розробники будуть приділяти особливу увагу виправленню помилок у програмному забезпеченні цього дистрибутиву.

Оновлення системи (Upgrade) можна виконати відповідно інструкціям, які розташовані на сайті www.ubuntu.com. Але ми НЕ рекомендуємо це робити тому, що у цьому випадку ваша система намагатиметься звертатися в Інтернет з метою завантаження великої кількості пакетів для оновлення. Це може зайняти дуже багато часу.

Нами підготовлений локальний репозиторій на сервері srv03.ieu, який щоніч синхронізується з основним сервером в Інтернеті і містить всі офіційні дистрибутиви для інсталляції та оновлення програмного забезпечення для системи Ubuntu 8.04 (Hardy Heron). Використовуючи локальний репозиторій, можна досить швидко оновити свою систему на локальному комп'ютері і потім регулярно використовувати оновлення безпеки та звичайні оновлення з цього ж репозиторія впродовж всього періоду експлуатації системи. Для переналаштування списку репозиторіїв менеджера пакетів і виконання оновлення системи нами створений простий скрипт, який можна завантажити за наступним посиланням:

Скрипт для оновлення системи

Для правильного використання цього скрипту необхідно виконати наступні кроки:

1) Клацніть правою кнопкою миші по посиланню на скрипт, виберіть команду "Сохранить ссылку как..." і збережіть файл upgrade-to-hardy.tar.gz у папці /tmp

2) За допомогою меню "Приложения-Стандартные-Терминал" відкрийте вікно термінала.

3) У терміналі розпакуйте скрипт і запустіть його на виконання за допомогою наступних команд (виконуйте по одній окремій команді):

   cd /tmp
   sudo tar -zxvf /tmp/upgrade-to-hardy.tar.gz
   sudo ./ubuntu-upgrade

Після цього спостерігайте за роботою скрипта, уважно читайте всі пояснення і відповідайте на окремі запити, які можуть з'являтися в процесі встановлення і налаштування деяких пакетів. Після закінчення оновлення перезавантажте комп'ютер. При першому вході в оновлену систему вам, можливо, знадобиться встановити зручну для вас роздільну здатність екрану (Система-Параметры-Разрешение экрана) і, якщо порушено порядок розташування іконок на панелях Робочого столу, відкоригуйте це вручну.

Для тих, кому важливо знати, що робить вказаний скрипт для оновлення вашої системи, читайте наступну інформацію.

Список репозиторіїв локальної системи розташовується у файлі /etc/apt/sources.list. Скрипт змінює ім'я цього файла на /etc/apt/sources.list.old і створює новий файл sources.list зі списком локальних репозиторіїв для оновлення системи. Далі менеджеру пакетів apt подається команда для перегляду і прийняття нового репозиторія, після чого подається команда на оновлення системи. Після входу в оновлену систему вікно джерел додатків (Система-Администрирование-Источники приложений) може виглядати дещо незвично.

На першій закладці повністю відключені всі штатні джерела, які розташовані в Інтернеті:

Программное обеспечение Ubuntu

На другій закладці встановлені всі локальні репозиторії: для важливих оновлень безпеки, для звичайних оновлень і репозиторій основного дистрибутива:

ПО сторонних производителей

На закладці оновлень також відключені всі штатні джерела (вони прописані на другій закладці):

Обновления

Параметри на закладках "Авторизация" і "Статистика" залишаються незмінні.

Якщо раніше у вас були прописані деякі специфічні репозиторії для супроводу спеціального програмного забезпечення, ви зможете знайти їх у старому списку /etc/apt/sources.list.old і перенести у новий список /etc/apt/sources.list. Якщо ці репозиторії були призначені для попередньої системи версії 7.10 (кодова назва gutsy), то рекомендуємо у назвах репозиторіїв замінити цю кодову назву на нову (hardy) і перевірити, чи існують такі репозиторії для нової системи (просто у терміналі введіть команду "sudo apt-get update" і спостерігайте за повідомленнями).


© 2008 Кафедра АСМЕ, Економічний факультет